Rreth nesh

Guoxin Aluminum, një kompani me aksione në Kinë, i specializuar në bërjen e forca të lartë dhe saktësi të lartë të produkteve aliazh alumini, duke përfshirë tuba aliazh alumini, bare aliazh alumini dhe shkopinj, profilet aliazh alumini nga viti 2006, me opsionin e 1000 seri, 2000 seri, 3000 seri, 4000 seri, 5000 seri, 6000 seri dhe 7000 aliazh alumini seri aplikuar si pjesë të avionit strukturore, pjesë motor avion, enëve nën presion, etj Deri tani, Guoxin alumini është më e madhe prej alumini super e vështirë të përpunimit aliazh bazë në Kinë, me një kapital total prej 1380 milion RMB (rreth 207 milionë dollarë), me kapital të regjistruar të jetë 354 milion RMB (rreth 53 milion USD)

about_01

Ynë Aluminum Alloy Processing Equipment
fabrikë Guoxin është rreth 106 mijë metër katror, në të cilën janë të përpunimit të pajisjeve, si shtypi horizontale hidraulike, 100MN, 75MN double-veprimit të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp, 55MN, 36MN vetme-veprim të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp, 55MN, 28MN dyfishtë -action shtyp indirekte nxjerrje, 2600USTon, 2100USTon vetme-veprim të drejtpërdrejtë nxjerrje shtypi, dhe 1880USTon, 1100USTon double-veprimit të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp. Ndër këto, 55MN, 28MN double-veprimit nxjerrje tërthortë për shtyp është bërë plotësisht nga SMS SIEMAG. Ajo është kompetent në extruding tuba aliazh alumini me një diametër prej 50-520mm, dhe profilet me një sipërfaqe në akra prej 4 ~ 418cm2. Precision të lartë ynë ftohtë pajisje të përpunimit përfshijnë 20MN, 10mn, 6MN shtrirje drejtimin e makinës, 120T, 30T, 10T makine vizatim, dhe LG90-H, LG60-H, LG30-H seri mulli kodrina ftohtë.

Testimi ynë Pajisje
Guoxin posedon laboratorin qendror për zhvillimin e teknikës, e cila është vlerësuar si Qinghai Inxhinierisë dhe Teknologjisë Center, me grupe të plotë e pajisjeve të testimit, duke përfshirë spectroscopy optike emisionit dhe spektrometrin plazma nga Amerika, thithjen spectrophotometer atomike nga Anglia, mikroskop metallographic dhe imazhi Analyzer nga Carl Zeiss, kontrollor universale nga Shimadzu, dhe sistemit të matjes ndër-seksioni nga Izraeli. Në qendrën tonë laborator ne mund të kryejë analiza Përbërja kimike për tuba aliazh alumini dhe bare, të bëjë inspektimin microstructure, dhe vetitë mekanike testimi. Nga ana tjetër me këtë qendër laborator ne mund të zhvilluar produkte të reja aliazh alumini për të përmbushur nevojat, duke përdorur teknika të reja të përpunimit.

Guoxin alumini, të vendosura në Qinghai, rreth nesh, ka Tianjin Port, Lianyungang Port, portit Qingdao, Shangai Port pranë kompanisë sonë për transport të përshtatshëm për klientët globale. Për klientët që duan të blejnë produkte me cilësi të lartë aliazh alumini për përdorim të veçantë nga Kina, kompania jonë ju mirëpresim dhe i mirëpresim të bashkëpunimin tuaj.


WhatsApp Online Chat !