7075-T6511 Aluminum Alloy - China Hangzhou Jinding Aluminum

7075-T6511 aliazh alumini

Përshkrim i shkurtër:

Custom Solution Guoxin is a stock company in China, making 1000 series to 7000 series aluminum alloy rods, Aluminum Alloy Rods, and aluminum alloy profiles, please tell us your needs like aluminum alloy grade, specifications and heat treatment of this 7000 series aluminum alloy, our company can provide custom aluminum alloy process solutions in your demands. Our Aluminum Extrusion Press, used for making Aluminum Alloy Rod and Bar with diameters as follows: Equipment Products Diameter 10...


 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Custom Solution
  Guoxin është një kompani me aksione në Kinë, duke e bërë 1000 seri në 7000 shufra aliazh alumini seri, Aluminum Alloy shufra, dhe aliazh alumini profilet, ju lutem na tregoni nevojat tuaja si aliazh klasën alumini, specifikimet dhe trajtimit të ngrohjes e këtij aliazh alumini 7000 seri, kompania jonë mund të ofrojnë zgjidhje me porosi proces aliazh alumini në kërkesat tuaja.

  Ynë Aluminum nxjerrje Press, e përdorur për të bërë Aluminum Alloy Rod dhe bar me diametra si më poshtë:

  pajisje Produkte diametër
  100MN veprim të dyfishtë të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp Aluminum Alloy Rod dhe Bar 134-410mm
  55MN veprim të dyfishtë nxjerrje tërthortë për shtyp Aluminum Alloy Rod dhe Bar 102-162mm
  36MN veprim të vetëm të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp Aluminum Alloy Rod dhe Bar 64-113mm
  28MN veprim të dyfishtë nxjerrje tërthortë për shtyp Aluminum Alloy Rod dhe Bar 25-92mm
  2600UST veprim të vetëm të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp Aluminum Alloy Rod dhe Bar 43-82mm
  2100UST veprim të vetëm të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp Aluminum Alloy Rod dhe Bar 15-65mm
  1100UST veprim të dyfishtë të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp Aluminum Alloy Rod dhe Bar 22-46mm
   
   Our Rekomandoni Aluminum Alloy Produkte

  7075 Aluminum Alloy Rod
  7075 aliazh alumini është për fabrikuar kornizë avion, moulds, dhe pjesëve strukturore të lartë të stresit me forca të lartë dhe rezistenca korrozioni.

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Të tjerët
  7075 aliazh alumini 0.40 0.50 1.2-2.0 0.30 2,1-2,9 0,18-0,28 5,1-6,1 0.2 single 0.05; totale: 0.15
  aliazh vetitë mekanike dhe fizike
  forca elastik (25 ° C) (MPa) forca japin (25 ° c) (MPa) fortësi 500kg 10mm zgjatim 1.6mm (1 / 16in) trashësi max stresi qethje (MPa)
  7075-T651 aliazh alumini 572 503 150 11 /
  weldability machinability rezistenca korrozioni përçueshmëria elektrike 20 ℃ (68 ℉) (% IACS) densitet
  (20 ℃) (g / cm3)
  / / / / 2.82

  Rekomandojë produkte edhe si më poshtë

  Aluminum Alloy Products Aplikimet
  7050 aliazh alumini Rod 7050 aliazh alumini është për të bërë pjesë të avionit strukturore të tilla si trasha pllaka aliazh alumini, pjesë nxjerrje, forgings porosi formë dhe vdesin forgings. Ky lloj i aliazh alumini ka rezistencë të lartë ndaj korrozionit, rezistenca ndaj stresit korrozioni plasaritje, dhe rezistenca lodhje, si dhe rezistencë të lartë thyerje.
  7A04 aliazh alumini Rod 7A04 aliazh alumini është për të bërë lëkurën e avionit, vida, dhe peshë të rëndë pjesëve strukturore si tra horizontal rreze, kornizë, brinjë e krahut, duke ardhur veshje, etj

  Guoxin mund të ofrojë 7000 Seria aliazh alumini Rods si më poshtë:
  7075 Aluminum Alloy Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7075 aliazh alumini 0.4 0.5 1.2 ~ 2.0 0.3 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.2 pjesa tjetër

  7A04 aliazh alumini Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7A04 aliazh alumini 0.5 0.5 1.4 ~ 2.0 0.2 ~ 0.6 1.8 ~ 2.8 0,1 ~ 0.25 5,0 ~ 7.0 0,1 pjesa tjetër

  7005 aliazh alumini Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7005 aliazh alumini 0.35 0.4 0,1 0.2 ~ 0.7 1.0 ~ 1.8 - 4.0 ~ 5.0 0.01 ~ 0.06 pjesa tjetër

  7039 aliazh alumini Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7039 aliazh alumini 0.3 0.4 0,1 0,1 ~ 0.4 2.3 ~ 3.3 0.15 ~ 0.25 3.5 ~ 4.5 - pjesa tjetër

  7049 aliazh alumini Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7049 aliazh alumini 0.4 0.5 1.2 ~ 1.9 0.5 2.1 ~ 3.1 0,05 ~ 0.25 7.2 ~ 8.4 - pjesa tjetër

  7072 aliazh alumini Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7072 aliazh alumini 0.35 0.4 0.2 0,05 ~ 0.5 1 ~ 1.4 0,1 ~ 0.35 4 ~ 5 - pjesa tjetër

  7175 aliazh alumini Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7175 aliazh alumini 0.15 0.2 1.2 ~ 2.0 0,1 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0,1 pjesa tjetër

  7178 aliazh alumini Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7178 aliazh alumini 0.4 0.5 0.6 ~ 2.4 0.3 2.4 ~ 3.1 0.18 ~ 0.28 6.3 ~ 7.3 0.2 pjesa tjetër

  7475 aliazh alumini Rod

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7475 aliazh alumini 0,1 0.12 1.2 ~ 1.9 0,06 1.9 ~ 2.6 0.18 ~ 0.25 5.2 ~ 6.2 0,06 pjesa tjetër

 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !