7075-T6 Aluminum Alloy - China Hangzhou Jinding Aluminum

7075-T6 aliazh alumini

Përshkrim i shkurtër:

Custom Solution Guoxin prodhon tuba aliazh alumini, shufra dhe profilet në klasën e 1000 seri në 7000 seri, ju lutem na tregoni nevojat tuaja si aliazh klasën alumini, specifikimet dhe trajtimit të ngrohjes e këtij aliazh alumini 7000 seri, kompania jonë mund të sigurojë procesin porosi aliazh alumini zgjidhja sipas kërkesave të konsumatorëve. Për më shumë informacion në lidhje alumini dhe aliazh alumini klasën e përdorur nga shtete të ndryshme, ju lutemi klikoni këtu për referencë: Aluminum klasës alumini ynë EXTRU ...


 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Custom Solution
  Guoxin prodhon tuba aliazh alumini, shufra dhe profilet në klasën e 1000 seri në 7000 seri, ju lutem na tregoni nevojat tuaja si aliazh klasën alumini, specifikimet dhe trajtimit të ngrohjes e këtij aliazh alumini 7000 seri, kompania jonë mund të sigurojë procesin porosi aliazh alumini zgjidhja sipas kërkesave të konsumatorëve.

  Për më shumë informacion në lidhje alumini dhe aliazh alumini klasën e përdorur nga shtete të ndryshme, ju lutemi klikoni këtu për referencë:  alumini klasës

  Our Aluminum nxjerrje Press, për të bërë tuba Seamless me diametra si më poshtë:

  pajisje Produkt diametër jashtme diametër të brendshëm
  100MN double-veprimit të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp aliazh alumini tub seamless 225-507mm 195-435mm
  55MN double-veprimit nxjerrje tërthortë për shtyp aliazh alumini tub seamless 70-265mm 50-254mm
  28MN double-veprimit nxjerrje tërthortë për shtyp aliazh alumini tub seamless 70-137mm 35-125
  1880UST double-veprimit të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp aliazh alumini tub seamless 28-88mm 14-78mm
  1100UST double-veprimit të drejtpërdrejtë nxjerrje shtyp aliazh alumini tub seamless 25-64mm 3-55mm

  Rekomandoni Aluminum Alloy Produkte
  7075 Aluminum Alloy Pipe
  7075 aliazh alumini është për fabrikuar kornizë avion, moulds, dhe pjesëve strukturore të lartë të stresit me forca të lartë dhe rezistenca korrozioni.

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Të tjerët
  7075 aliazh alumini 0.40 0.50 1.2-2.0 0.30 2,1-2,9 0,18-0,28 5,1-6,1 0.2 single 0.05; totale: 0.15
  aliazh vetitë mekanike dhe fizike
  forca elastik (25 ° C) (MPa) forca japin (25 ° c) (MPa) fortësi 500kg 10mm zgjatim 1.6mm (1 / 16in) trashësi max stresi qethje (MPa)
  7075-T651 aliazh alumini 572 503 150 11 /
  weldability machinability rezistenca korrozioni përçueshmëria elektrike 20 ℃ (68 ℉) (% IACS) densitet
  (20 ℃) (g / cm3)
  / / / / 2.82

  Rekomandojë produkte edhe si vijon:

  Aluminum Alloy Products Aplikimet
  7050 aliazh alumini tub 7050 aliazh alumini është për të bërë pjesë të avionit strukturore të tilla si trasha pllaka aliazh alumini, pjesë nxjerrje, forgings porosi formë dhe vdesin forgings. Ky lloj i aliazh alumini ka rezistencë të lartë ndaj korrozionit, rezistenca ndaj stresit korrozioni plasaritje, dhe rezistenca lodhje, si dhe rezistencë të lartë thyerje.
  7A04 aliazh alumini tub 7A04 aliazh alumini është për të bërë lëkurën e avionit, vida, dhe peshë të rëndë pjesëve strukturore si tra horizontal rreze, kornizë, brinjë e krahut, duke ardhur veshje, etj

   

   

   

   

   

   

  Guoxin mund të ofrojë 7000 tuba Series Aluminum Alloy si më poshtë: 
  7075 Aluminum Alloy Pipe

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7075 aliazh alumini 0.4 0.5 1.2 ~ 2.0 0.3 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.2 pjesa tjetër

  7A04 aliazh alumini tub

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7A04 aliazh alumini 0.5 0.5 1.4 ~ 2.0 0.2 ~ 0.6 1.8 ~ 2.8 0,1 ~ 0.25 5,0 ~ 7.0 0,1 pjesa tjetër

  7005 aliazh alumini tub

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7005 aliazh alumini 0.35 0.4 0,1 0.2 ~ 0.7 1.0 ~ 1.8 - 4.0 ~ 5.0 0.01 ~ 0.06 pjesa tjetër

  7039 aliazh alumini tub

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7039 aliazh alumini 0.3 0.4 0,1 0,1 ~ 0.4 2.3 ~ 3.3 0.15 ~ 0.25 3.5 ~ 4.5 - pjesa tjetër

  7049 aliazh alumini tub

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7049 aliazh alumini 0.4 0.5 1.2 ~ 1.9 0.5 2.1 ~ 3.1 0,05 ~ 0.25 7.2 ~ 8.4 - pjesa tjetër

  7072 aliazh alumini tub

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7072 aliazh alumini 0.35 0.4 0.2 0,05 ~ 0.5 1 ~ 1.4 0,1 ~ 0.35 4 ~ 5 - pjesa tjetër

  7175 aliazh alumini tub

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7175 aliazh alumini 0.15 0.2 1.2 ~ 2.0 0,1 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0,1 pjesa tjetër

  7178 aliazh alumini tub

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7178 aliazh alumini 0.4 0.5 0.6 ~ 2.4 0.3 2.4 ~ 3.1 0.18 ~ 0.28 6.3 ~ 7.3 0.2 pjesa tjetër

  7475 aliazh alumini tub

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7475 aliazh alumini 0,1 0.12 1.2 ~ 1.9 0,06 1.9 ~ 2.6 0.18 ~ 0.25 5.2 ~ 6.2 0,06 pjesa tjetër

 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !