7000 Series Aluminum Alloy Plate - China Hangzhou Jinding Aluminum

7000 Series Aluminum Alloy Plate

Përshkrim i shkurtër:

Custom Solution Guoxin kryesisht ofrojnë 2000 seri, 6000 seri dhe 7000 aliazh alumini seri pllaka, gjithashtu ofrojnë 1000 seri në 7000 tuba aliazh alumini seri shufra dhe me përvojë mbi dhjetë vjet. Ju lutem na tregoni nevojat tuaja, si klasën aliazh alumini, specifikimet dhe trajtimit të ngrohjes e këtij aliazh alumini 7000 seri, kompania jonë mund të ofrojnë zgjidhje të aluminit procesit aliazh për të bërë me porosi në formë të produkteve aliazh alumini. Our Rekomandoni aliazh alumini Produkte 7075 Aluminum Alloy Plat ...


 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Custom Solution
  Guoxin kryesisht ofrojnë 2000 seri, 6000 seri dhe 7000 aliazh alumini seri pllaka, gjithashtu ofrojnë 1000 seri në 7000 tuba aliazh alumini seri shufra dhe me përvojë mbi dhjetë vjet. Ju lutem na tregoni nevojat tuaja, si klasën aliazh alumini, specifikimet dhe trajtimit të ngrohjes e këtij aliazh alumini 7000 seri, kompania jonë mund të ofrojnë zgjidhje të aluminit procesit aliazh për të bërë me porosi në formë të produkteve aliazh alumini.

  Our Rekomandoni aliazh alumini Products
  7075 Aluminum Alloy Plate
  7075 aliazh alumini është për fabrikuar kornizë avion, moulds, dhe pjesëve strukturore të lartë të stresit me forca të lartë dhe rezistenca korrozioni.

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Të tjerët
  7075 aliazh alumini 0.40 0.50 1.2-2.0 0.30 2,1-2,9 0,18-0,28 5,1-6,1 0.2 single 0.05; totale: 0.15
   
  aliazh vetitë mekanike dhe fizike
  forca elastik (25 ° C) (MPa) forca japin (25 ° c) (MPa) fortësi 500kg 10mm zgjatim 1.6mm (1 / 16in) trashësi max stresi qethje (MPa)
  7075-T651 aliazh alumini 572 503 150 11 /
  weldability machinability rezistenca korrozioni përçueshmëria elektrike 20 ℃ (68 ℉) (% IACS) densitet
  (20 ℃) (g / cm3)
  / / / / 2.82

  Rekomandojë produkte edhe si vijon:

  Aluminum Alloy Products Aplikimet
  7050 aliazh alumini pjatë 7050 aliazh alumini është për të bërë pjesë të avionit strukturore të tilla si trasha pllaka aliazh alumini, pjesë nxjerrje, forgings porosi formë dhe vdesin forgings. Ky lloj i aliazh alumini ka rezistencë të lartë ndaj korrozionit, rezistenca ndaj stresit korrozioni plasaritje, dhe rezistenca lodhje, si dhe rezistencë të lartë thyerje.
  7A04 aliazh alumini pjatë 7A04 aliazh alumini është për të bërë lëkurën e avionit, vida, dhe peshë të rëndë pjesëve strukturore si tra horizontal rreze, kornizë, brinjë e krahut, duke ardhur veshje, etj

  Guoxin mund të ofrojë 7000 Pllaka Series Aluminum Alloy si më poshtë: 
  7075 Aluminum Alloy Plate

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7075 aliazh alumini 0.4 0.5 1.2 ~ 2.0 0.3 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.2 pjesa tjetër

  7A04 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7A04 aliazh alumini 0.5 0.5 1.4 ~ 2.0 0.2 ~ 0.6 1.8 ~ 2.8 0,1 ~ 0.25 5,0 ~ 7.0 0,1 pjesa tjetër

  7005 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7005 aliazh alumini 0.35 0.4 0,1 0.2 ~ 0.7 1.0 ~ 1.8 - 4.0 ~ 5.0 0.01 ~ 0.06 pjesa tjetër

  7039 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7039 aliazh alumini 0.3 0.4 0,1 0,1 ~ 0.4 2.3 ~ 3.3 0.15 ~ 0.25 3.5 ~ 4.5 - pjesa tjetër

  7049 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7049 aliazh alumini 0.4 0.5 1.2 ~ 1.9 0.5 2.1 ~ 3.1 0,05 ~ 0.25 7.2 ~ 8.4 - pjesa tjetër

  7072 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7072 aliazh alumini 0.35 0.4 0.2 0,05 ~ 0.5 1 ~ 1.4 0,1 ~ 0.35 4 ~ 5 - pjesa tjetër

  7175 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7175 aliazh alumini 0.15 0.2 1.2 ~ 2.0 0,1 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0,1 pjesa tjetër

  7178 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7178 aliazh alumini 0.4 0.5 0.6 ~ 2.4 0.3 2.4 ~ 3.1 0.18 ~ 0.28 6.3 ~ 7.3 0.2 pjesa tjetër

  7475 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  7475 aliazh alumini 0,1 0.12 1.2 ~ 1.9 0,06 1.9 ~ 2.6 0.18 ~ 0.25 5.2 ~ 6.2 0,06 pjesa tjetër

 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !