6000 Series Aluminum Alloy Plate - China Hangzhou Jinding Aluminum

6000 Series Aluminum Alloy Plate

Përshkrim i shkurtër:

Custom Solution Guoxin mund të sigurojë pllaka aliazh alumini dhe profilet, gjithashtu ofrojnë tuba aliazh alumini dhe shufra me klasën alumini nga 1000 seri në 7000 seri. Ju lutem na tregoni nevojat tuaja, si klasën aliazh alumini, specifikimet dhe trajtimit të ngrohjes e këtij aliazh alumini 6000 seri, kompania jonë mund të ofrojnë zgjidhje me porosi alumini aliazh procesit dhe produkteve për ju. Our Rekomandoni aliazh alumini Produkte 6061 Aluminum Alloy Plate 6061 aliazh alumini është përdorur për të bërë stru industriale ...


 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Custom Solution
  Guoxin mund të sigurojë pllaka aliazh alumini dhe profilet, gjithashtu ofrojnë tuba aliazh alumini dhe shufra me klasën alumini nga 1000 seri në 7000 seri. Ju lutem na tregoni nevojat tuaja, si klasën aliazh alumini, specifikimet dhe trajtimit të ngrohjes e këtij aliazh alumini 6000 seri, kompania jonë mund të ofrojnë zgjidhje me porosi alumini aliazh procesit dhe produkteve për ju.

  Our Rekomandoni aliazh alumini Products
  6061 Aluminum Alloy Plate
  6061 aliazh alumini është përdorur për të bërë strukturat industriale me forca të lartë, të tilla si pllaka aliazh alumini, bare, pllaka dhe profileve për kamionë, ndërtimin e kullës, anijeve, automjeteve të lehta hekurudhor, mobilje, pjesët e makinës, machining saktësi, etj

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Të tjerët Al
  6061 aliazh alumini 0,40-0,8 0.70 0,15-0,40 0.15 0,8-1,2 0,04-0,35 0.25 0.15 single 0.05; totale: 0.15 pjesa tjetër
   
  aliazh vetitë mekanike dhe fizike
  forca elastik (25 ° C MPa) forca japin (25 ° C MPa) fortësi 500kg 10mm zgjatim 1.6mm (1 / 16in) trashësi max stresi qethje (MPa)
  6061-T651 aliazh alumini 310 276 95 12 205
  weldability machinability rezistenca korrozioni përçueshmëria elektrike 20 ℃ (68 ℉) (% IACS) densitet 
  (20 ℃) (g / cm3)
  shume mire jo aq e keqe mirë 40-50 2.73

  Rekomandojë produkte edhe si vijon:

  Aluminum Alloy Products Aplikimet
  6A02 aliazh alumini pjatë 6A02 aliazh alumini është përdorur për të bërë pjesë motor avion, formë komplekse forcon pjesë, vdesin pjesë forcon, etj
  6082 aliazh alumini pjatë 6082 aliazh alumini është përdorur për të bërë forca të lartë dhe rezistente ndaj korrozionit Produkte aliazh alumini me Saldueshmeria, të tilla si ndeshjeve të aviacionit, kamionë, ndërtesa kullë, anijet, tubacionet. Kjo aliazh alumini mund të përdoret gjithashtu për të bërë pjesë të avionëve, lente kamera, couplers, pajisje detare dhe hardware, pajisje elektronike dhe lidhëse, hardware dekorative, kreu varet, pistoni frenave, Pistons ujit, pajisje elektrike aplikim, valvulat dhe pjesët e valvulave.

  Guoxin mund të ofrojë 6000 Pllaka Series Aluminum Alloy si më poshtë: 
  6061 Aluminum Alloy Plate

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6061 aliazh alumini 0.4 ~ 0.8 0.7 0.15 ~ 0.4 0.15 0.8 ~ 1.2 0.04 ~ 0.35 0.25 0.15 pjesa tjetër

  6A02 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6A02 aliazh alumini 0,5 ~ 1.2 0.5 0.2 ~ 0.6 0.15 ~ 0.35 0.45 ~ 0.9 - 0.2 0.15 pjesa tjetër

  6082 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6082 aliazh alumini 0.7 ~ 1.3 0.5 0,1 0.4 ~ 1.0 0.6 ~ 1.2 0.25 0.2 0,1 pjesa tjetër

  6005 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6005 aliazh alumini 0.6 ~ 0.9 0.35 0,1 0,1 0,4 ~ 0.6 0,1 0,1 0,1 pjesa tjetër

  6010 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6010 aliazh alumini 0.8 ~ 1.2 0.5 0,15 ~ 0.6 0.2 ~ 0.8 0.6 ~ 1 0,1 0.25 0,1 pjesa tjetër

  6063 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6063 aliazh alumini 0.2 ~ 0.6 0.35 0,1 0,1 0.45 ~ 0.9 0,1 0,1 0,1 pjesa tjetër

  6066 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6066 aliazh alumini 0.9 ~ 1.8 0.5 0.7 ~ 1.2 0.6 ~ 1.1 0.8 ~ 1.4 0.4 0.25 0.2 pjesa tjetër

  6070 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6070 aliazh alumini 1.0 ~ 1.7 0.5 0.15 ~ 0.4 0.4 ~ 1.0 0,5 ~ 1.2 0,1 0.25 0.15 pjesa tjetër

  6101 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6101 aliazh alumini 0.3 ~ 0.7 0.5 0,1 0,03 0.35 ~ 0.8 0,03 0,1 - pjesa tjetër

  6151 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6151 aliazh alumini 0.6 ~ 1 1 0.35 0.2 0.45 ~ 0.8 0.15 ~ 0.35 0.25 0.15 pjesa tjetër

  6201 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6201 aliazh alumini 0,5 ~ 0.9 0.5 0,1 0,03 0.6 ~ 0.9 0,03 0,1 - pjesa tjetër

  6262 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6262 aliazh alumini 0.15 ~ 0.4 0.4 ~ 0.8 0.7 0.15 0.8 ~ 1.2 0.04 ~ 0.14 0.25 0.15 pjesa tjetër

  6351 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6351 aliazh alumini 0.7 ~ 1.3 0.5 0,1 0.4 ~ 0.8 0.4 ~ 0.8 - 0.2 0.2 pjesa tjetër

  6463 aliazh alumini pjatë

  aliazh element madhor alloying (fraksion masë) (%)
  si fe cu Mn mg Cr Zn TI Al
  6463 aliazh alumini 0.2 ~ 0.6 0.15 0.2 0,05 0.45 ~ 0.9 - - - pjesa tjetër

 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !