7075-T6511 алуминиумски легури - Кина Хангжу Jinding алуминиум

7075-T6511 алуминиумска легура

Краток опис:

Custom Solution Guoxin is a stock company in China, making 1000 series to 7000 series aluminum alloy rods, Aluminum Alloy Rods, and aluminum alloy profiles, please tell us your needs like aluminum alloy grade, specifications and heat treatment of this 7000 series aluminum alloy, our company can provide custom aluminum alloy process solutions in your demands. Our Aluminum Extrusion Press, used for making Aluminum Alloy Rod and Bar with diameters as follows: Equipment Products Diameter 10...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прилагодено решение
  Guoxin е акционерско друштво во Кина, со што 1000 серија 7000 серија алуминиумски шипки, легура на алуминиум прачки, и алуминиумски профили, ве молиме кажете ни на вашите потреби како одделение алуминиумска легура, спецификации и термичка обработка на оваа 7000 серија легура на алуминиум, нашата компанија може да обезбеди сопствени процес алуминиумски легури решенија во вашите барања.

  Нашите алуминиум истиснување прес, се користи за правење Алуминиум Род и бар со дијаметар како што следува:

  опрема производи дијаметар
  100 милиони двојно дејство прес директен истиснување Алуминиумска легура Род и Бар 134-410mm
  55MN двојно дејство прес индиректна истиснување Алуминиумска легура Род и Бар 102-162mm
  36MN една акција прес директен истиснување Алуминиумска легура Род и Бар 64-113mm
  28MN двојно дејство прес индиректна истиснување Алуминиумска легура Род и Бар 25-92mm
  2600UST една акција прес директен истиснување Алуминиумска легура Род и Бар 43-82mm
  2100UST една акција прес директен истиснување Алуминиумска легура Род и Бар 15-65mm
  1100UST двојно дејство прес директен истиснување Алуминиумска легура Род и Бар 22-46mm
   
   Нашите Препорачај Алуминиумска легура производи

  7075 Алуминиум Род
  7075 алуминиумска легура е рамка за изработка на авиони, калапи, како и високо-стрес структурни делови со висока цврстина и отпорност на корозија.

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti други, пак,
  7075 алуминиумска легура 0.40 0.50 1,2-2,0 0.30 2,1-2,9 0,18-0,28 5,1-6,1 0.2 еден: 0.05; вкупното: 0.15
  легура Механички и физички својства
  цврстина на истегнување (25 ° C) (MPa) развлекување (25 ° C) (MPa) цврстина 500 килограми 10mm издолжување 1.6mm (1 / 16in) дебелина макс стресот (MPa)
  7075-T651 алуминиумска легура 572 503 150 11 /
  заварување обработливост отпорност на корозија електрична спроводливост 20 ℃ (68 ℉) (% ИАКС) густина
  (20 ℃) (g / cm3)
  / / / / 2.82

  Препорачај на производи, исто така, како што следува

  Алуминиумска легура производи апликации
  7050 алуминиумска легура Род 7050 од легура на алуминиум е за правење авиони структурни делови како што се дебели алуминиумски плочи, истиснување делови, обликувани кованици и да умре кованици. Овој вид на алуминиумска легура има висока отпорност на корозија, отпорност на стрес корозија напукнување, и замор отпор, како и високо фрактура цврстина.
  7A04 алуминиумска легура Род 7A04 алуминиумски легури е за правење на кожата на авиони, завртки и тежок товар структурни делови како зрак носач, рамка, крило ребра, се спушта опрема, итн

  Guoxin можат да понудат 7000 серија алуминиумски легури прачки како што следува:
  7075 Алуминиум Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7075 алуминиумска легура 0.4 0.5 1.2 ~ 2.0 0.3 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.2 делот остатокот

  7A04 алуминиумска легура Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7A04 алуминиумска легура 0.5 0.5 1.4 ~ 2.0 0.2 ~ 0.6 1.8 ~ 2.8 0,1 ~ 0,25 5.0 ~ 7.0 0.1 делот остатокот

  7005 алуминиумска легура Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7005 алуминиумска легура 0.35 0.4 0.1 0.2 ~ 0.7 1.0 ~ 1.8 - 4.0 ~ 5.0 0,01 ~ 0.06 делот остатокот

  7039 алуминиумска легура Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7039 алуминиумска легура 0.3 0.4 0.1 0,1 ~ 0,4 2.3 ~ 3.3 0,15 ~ 0,25 3.5 ~ 4.5 - делот остатокот

  7049 алуминиумска легура Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7049 алуминиумска легура 0.4 0.5 1.2 ~ 1.9 0.5 2.1 ~ 3.1 0,05 ~ 0,25 7.2 ~ 8.4 - делот остатокот

  7072 алуминиумска легура Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7072 алуминиумска легура 0.35 0.4 0.2 0,05 ~ 0,5 1 ~ 1.4 0,1 ~ 0.35 4 ~ 5 - делот остатокот

  7175 алуминиумска легура Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7175 алуминиумска легура 0.15 0.2 1.2 ~ 2.0 0.1 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.1 делот остатокот

  7178 алуминиумска легура Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7178 алуминиумска легура 0.4 0.5 0.6 ~ 2.4 0.3 2.4 ~ 3.1 0.18 ~ 0.28 6.3 ~ 7.3 0.2 делот остатокот

  7475 алуминиумска легура Род

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7475 алуминиумска легура 0.1 0.12 1.2 ~ 1.9 0.06 1.9 ~ 2.6 0.18 ~ 0.25 5.2 ~ 6.2 0.06 делот остатокот

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !