7075-T6 алуминиумски легури - Кина Хангжу Jinding алуминиум

7075-T6 алуминиумска легура

Краток опис:

Прилагодено решение Guoxin произведува алуминиумски цевки, прачки и профили во ранг на 1000 серија 7000 серија, ве молиме да ни кажете на вашите потреби како одделение алуминиумска легура, спецификации и термичка обработка на оваа 7000 серија легура на алуминиум, нашата компанија може да обезбеди процесот на сопствени алуминиумски легури решение во согласност со барањата на клиентите. За повеќе информации за алуминиум и алуминиумски одделение алуминиум се користи од страна на различни земји, ве молиме кликнете тука за референца: Алуминиум Одделение Нашите Алуминиум Extru ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прилагодено решение
  Guoxin произведува алуминиумски цевки, прачки и профили во ранг на 1000 серија 7000 серија, ве молиме да ни кажете на вашите потреби како одделение алуминиумска легура, спецификации и термичка обработка на оваа 7000 серија легура на алуминиум, нашата компанија може да обезбеди процесот на сопствени алуминиумски легури решение во согласност со барањата на клиентите.

  За повеќе информации за алуминиум и алуминиумски легури градус се користи од страна на различни земји, ве молиме кликнете тука за референца:  Алуминиум одделение

  Нашите алуминиум истиснување прес, за изработка на лесна цевки со дијаметри како што следува:

  опрема производ Надворешен дијаметар внатрешен дијаметар
  100 милиони двојно дејство прес директен истиснување алуминиумски лесна цевка 225-507mm 195-435mm
  55MN двојно дејство прес индиректна истиснување алуминиумски лесна цевка 70-265mm 50-254mm
  28MN двојно дејство прес индиректна истиснување алуминиумски лесна цевка 70-137mm 35-125
  1880UST двојно дејство прес директен истиснување алуминиумски лесна цевка 28-88mm 14-78mm
  1100UST двојно дејство прес директен истиснување алуминиумски лесна цевка 25-64mm 3-55mm

  Препорачај Алуминиумска легура производи
  7075 Алуминиум цевки
  7075 алуминиумска легура е рамка за изработка на авиони, калапи, како и високо-стрес структурни делови со висока цврстина и отпорност на корозија.

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti други, пак,
  7075 алуминиумска легура 0.40 0.50 1,2-2,0 0.30 2,1-2,9 0,18-0,28 5,1-6,1 0.2 еден: 0.05; вкупното: 0.15
  легура Механички и физички својства
  цврстина на истегнување (25 ° C) (MPa) развлекување (25 ° C) (MPa) цврстина 500 килограми 10mm издолжување 1.6mm (1 / 16in) дебелина макс стресот (MPa)
  7075-T651 алуминиумска легура 572 503 150 11 /
  заварување обработливост отпорност на корозија електрична спроводливост 20 ℃ (68 ℉) (% ИАКС) густина
  (20 ℃) (g / cm3)
  / / / / 2.82

  Препорачај на производи, исто така, како што следува:

  Алуминиумска легура производи апликации
  7050 алуминиумска легура цевка 7050 од легура на алуминиум е за правење авиони структурни делови како што се дебели алуминиумски плочи, истиснување делови, обликувани кованици и да умре кованици. Овој вид на алуминиумска легура има висока отпорност на корозија, отпорност на стрес корозија напукнување, и замор отпор, како и високо фрактура цврстина.
  7A04 алуминиумска легура цевка 7A04 алуминиумски легури е за правење на кожата на авиони, завртки и тежок товар структурни делови како зрак носач, рамка, крило ребра, се спушта опрема, итн

   

   

   

   

   

   

  Guoxin можат да понудат 7000 серија алуминиумски легури цевки како што следува: 
  7075 Алуминиум цевки

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7075 алуминиумска легура 0.4 0.5 1.2 ~ 2.0 0.3 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.2 делот остатокот

  7A04 алуминиумска легура цевка

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7A04 алуминиумска легура 0.5 0.5 1.4 ~ 2.0 0.2 ~ 0.6 1.8 ~ 2.8 0,1 ~ 0,25 5.0 ~ 7.0 0.1 делот остатокот

  7005 алуминиумска легура цевка

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7005 алуминиумска легура 0.35 0.4 0.1 0.2 ~ 0.7 1.0 ~ 1.8 - 4.0 ~ 5.0 0,01 ~ 0.06 делот остатокот

  7039 алуминиумска легура цевка

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7039 алуминиумска легура 0.3 0.4 0.1 0,1 ~ 0,4 2.3 ~ 3.3 0,15 ~ 0,25 3.5 ~ 4.5 - делот остатокот

  7049 алуминиумска легура цевка

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7049 алуминиумска легура 0.4 0.5 1.2 ~ 1.9 0.5 2.1 ~ 3.1 0,05 ~ 0,25 7.2 ~ 8.4 - делот остатокот

  7072 алуминиумска легура цевка

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7072 алуминиумска легура 0.35 0.4 0.2 0,05 ~ 0,5 1 ~ 1.4 0,1 ~ 0.35 4 ~ 5 - делот остатокот

  7175 алуминиумска легура цевка

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7175 алуминиумска легура 0.15 0.2 1.2 ~ 2.0 0.1 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.1 делот остатокот

  7178 алуминиумска легура цевка

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7178 алуминиумска легура 0.4 0.5 0.6 ~ 2.4 0.3 2.4 ~ 3.1 0.18 ~ 0.28 6.3 ~ 7.3 0.2 делот остатокот

  7475 алуминиумска легура цевка

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7475 алуминиумска легура 0.1 0.12 1.2 ~ 1.9 0.06 1.9 ~ 2.6 0.18 ~ 0.25 5.2 ~ 6.2 0.06 делот остатокот

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !