7000 серија алуминиумски легури Плоча - Кина Хангжу Jinding алуминиум

7000 серија алуминиумски легури Плоча

Краток опис:

Прилагодено решение Guoxin главно ги даваат серијата 2000, 6000 и 7000 серија серија алуминиумски плочи, исто така, обезбеди 1000 серија 7000 серија алуминиумски цевки и прачки со повеќе од десет години искуство. Ве молиме кажете ни на вашите потреби како одделение алуминиум, спецификации и термичка обработка на оваа 7000 серија легура на алуминиум, нашата компанија може да обезбеди решенија алуминиумски легури процес да се направи сопствен облик на алуминиумски легури производи. Нашите Препорачај Алуминиум Производи 7075 Алуминиум Плат ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прилагодено решение
  Guoxin главно ги даваат серијата 2000, 6000 и 7000 серија серија алуминиумски плочи, исто така, обезбеди 1000 серија 7000 серија алуминиумски цевки и прачки со повеќе од десет години искуство. Ве молиме кажете ни на вашите потреби како одделение алуминиум, спецификации и термичка обработка на оваа 7000 серија легура на алуминиум, нашата компанија може да обезбеди решенија алуминиумски легури процес да се направи сопствен облик на алуминиумски легури производи.

  Нашите Препорачај Алуминиум Производи
  7075 Алуминиум Плоча
  7075 алуминиумска легура е рамка за изработка на авиони, калапи, како и високо-стрес структурни делови со висока цврстина и отпорност на корозија.

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti други, пак,
  7075 алуминиумска легура 0.40 0.50 1,2-2,0 0.30 2,1-2,9 0,18-0,28 5,1-6,1 0.2 еден: 0.05; вкупното: 0.15
   
  легура Механички и физички својства
  цврстина на истегнување (25 ° C) (MPa) развлекување (25 ° C) (MPa) цврстина 500 килограми 10mm издолжување 1.6mm (1 / 16in) дебелина макс стресот (MPa)
  7075-T651 алуминиумска легура 572 503 150 11 /
  заварување обработливост отпорност на корозија електрична спроводливост 20 ℃ (68 ℉) (% ИАКС) густина
  (20 ℃) (g / cm3)
  / / / / 2.82

  Препорачај на производи, исто така, како што следува:

  Алуминиумска легура производи апликации
  7050 алуминиумска легура Плоча 7050 од легура на алуминиум е за правење авиони структурни делови како што се дебели алуминиумски плочи, истиснување делови, обликувани кованици и да умре кованици. Овој вид на алуминиумска легура има висока отпорност на корозија, отпорност на стрес корозија напукнување, и замор отпор, како и високо фрактура цврстина.
  7A04 алуминиумска легура Плоча 7A04 алуминиумски легури е за правење на кожата на авиони, завртки и тежок товар структурни делови како зрак носач, рамка, крило ребра, се спушта опрема, итн

  Guoxin можат да понудат 7000 Серија Алуминиум плочи како што следува: 
  7075 Алуминиум Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7075 алуминиумска легура 0.4 0.5 1.2 ~ 2.0 0.3 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.2 делот остатокот

  7A04 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7A04 алуминиумска легура 0.5 0.5 1.4 ~ 2.0 0.2 ~ 0.6 1.8 ~ 2.8 0,1 ~ 0,25 5.0 ~ 7.0 0.1 делот остатокот

  7005 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7005 алуминиумска легура 0.35 0.4 0.1 0.2 ~ 0.7 1.0 ~ 1.8 - 4.0 ~ 5.0 0,01 ~ 0.06 делот остатокот

  7039 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7039 алуминиумска легура 0.3 0.4 0.1 0,1 ~ 0,4 2.3 ~ 3.3 0,15 ~ 0,25 3.5 ~ 4.5 - делот остатокот

  7049 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7049 алуминиумска легура 0.4 0.5 1.2 ~ 1.9 0.5 2.1 ~ 3.1 0,05 ~ 0,25 7.2 ~ 8.4 - делот остатокот

  7072 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7072 алуминиумска легура 0.35 0.4 0.2 0,05 ~ 0,5 1 ~ 1.4 0,1 ~ 0.35 4 ~ 5 - делот остатокот

  7175 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7175 алуминиумска легура 0.15 0.2 1.2 ~ 2.0 0.1 2.1 ~ 2.9 0.18 ~ 0.28 5.1 ~ 6.1 0.1 делот остатокот

  7178 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7178 алуминиумска легура 0.4 0.5 0.6 ~ 2.4 0.3 2.4 ~ 3.1 0.18 ~ 0.28 6.3 ~ 7.3 0.2 делот остатокот

  7475 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  7475 алуминиумска легура 0.1 0.12 1.2 ~ 1.9 0.06 1.9 ~ 2.6 0.18 ~ 0.25 5.2 ~ 6.2 0.06 делот остатокот

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !