6000 серија алуминиумски легури Плоча - Кина Хангжу Jinding алуминиум

6000 серија алуминиумски легури Плоча

Краток опис:

Прилагодено решение Guoxin може да обезбеди алуминиумски плочи и профили, исто така, даваат алуминиумски цевки и прачки со алуминиумска одделение од 1000 серија 7000 серија. Ве молиме кажете ни на вашите потреби како одделение алуминиум, спецификации и термичка обработка на оваа 6000 серија легура на алуминиум, нашата компанија може да обезбеди сопствени решенија алуминиумски легури процес и производи за вас. Нашите Препорачај Алуминиум Производи 6061 Алуминиум Плоча 6061 легура на алуминиум се користи за правење индустриски stru ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прилагодено решение
  Guoxin може да обезбеди алуминиумски плочи и профили, исто така, даваат алуминиумски цевки и прачки со алуминиумска одделение од 1000 серија 7000 серија. Ве молиме кажете ни на вашите потреби како одделение алуминиум, спецификации и термичка обработка на оваа 6000 серија легура на алуминиум, нашата компанија може да обезбеди сопствени решенија алуминиумски легури процес и производи за вас.

  Нашите Препорачај Алуминиум Производи
  6061 Алуминиум Плоча
  6061 легура на алуминиум се користи за правење индустриски објекти со висока јачина, како што се Алуминиум плочи, барови, чинии и профили за камиони, кула зграда, бродови, светлината железнички возила, мебел, машински делови, прецизност обработка, итн

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti други, пак, Ал
  6061 алуминиумска легура 0,40-0,8 0.70 0,15-0,40 0.15 0,8-1,2 0,04-0,35 0.25 0.15 еден: 0.05; вкупното: 0.15 делот остатокот
   
  легура Механички и физички својства
  цврстина на истегнување (25 ° C MPa) развлекување (25 ° C MPa) цврстина 500 килограми 10mm издолжување 1.6mm (1 / 16in) дебелина макс стресот (MPa)
  6061-T651 алуминиумска легура 310 276 95 12 205
  заварување обработливост отпорност на корозија електрична спроводливост 20 ℃ (68 ℉) (% ИАКС) густина 
  (20 ℃) (g / cm3)
  многу добро не е толку лошо добра 40-50 2.73

  Препорачај на производи, исто така, како што следува:

  Алуминиумска легура производи апликации
  6A02 алуминиумска легура Плоча 6A02 алуминиумски легури се користи за правење мотор делови, комплексни форма фалсификување делови, умре фалсификување делови, итн
  6082 алуминиумска легура Плоча 6082 алуминиум се користи за правење висока јачина и отпорни на корозија од легура на алуминиум производи со заварување, како што авијација тела, камиони, кула згради, бродови, цевководи. Овој алуминиумски легури исто така, може да се користи за авиони делови, камера леќи, спојки, морски опрема и хардвер, електронски делови и конектори, украсни хардвер, панта главата, кочница клипот, вода клипови, електрични апарати за домаќинство, вентили и вентил делови.

  Guoxin можат да понудат 6000 серија алуминиумски легури плочи како што следува: 
  6061 Алуминиум Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6061 алуминиумска легура 0,4 ~ 0,8 0,7 0,15 ~ 0,4 0.15 0.8 ~ 1.2 0,04 ~ 0,35 0.25 0.15 делот остатокот

  6A02 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6A02 алуминиумска легура 0.5 ~ 1.2 0.5 0.2 ~ 0.6 0,15 ~ 0,35 0,45 ~ 0,9 - 0.2 0.15 делот остатокот

  6082 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6082 алуминиумска легура 0,7 ~ 1,3 0.5 0.1 0.4 ~ 1.0 0.6 ~ 1.2 0.25 0.2 0.1 делот остатокот

  6005 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6005 алуминиумска легура 0.6 ~ 0.9 0.35 0.1 0.1 0.4 ~ 0.6 0.1 0.1 0.1 делот остатокот

  6010 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6010 алуминиумска легура 0.8 ~ 1.2 0.5 0,15 ~ 0,6 0,2 ~ 0,8 0.6 ~ 1 0.1 0.25 0.1 делот остатокот

  6063 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6063 алуминиумска легура 0.2 ~ 0.6 0.35 0.1 0.1 0,45 ~ 0,9 0.1 0.1 0.1 делот остатокот

  6066 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6066 алуминиумска легура 0.9 ~ 1.8 0.5 0.7 ~ 1.2 0.6 ~ 1.1 0,8 ~ 1,4 0.4 0.25 0.2 делот остатокот

  6070 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6070 алуминиумска легура 1.0 ~ 1.7 0.5 0,15 ~ 0,4 0.4 ~ 1.0 0.5 ~ 1.2 0.1 0.25 0.15 делот остатокот

  6101 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6101 алуминиумска легура 0,3 ~ 0,7 0.5 0.1 0.03 0,35 ~ 0,8 0.03 0.1 - делот остатокот

  6151 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6151 алуминиумска легура 0.6 ~ 1 1 0.35 0.2 0,45 ~ 0,8 0,15 ~ 0,35 0.25 0.15 делот остатокот

  6201 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6201 алуминиумска легура 0.5 ~ 0.9 0.5 0.1 0.03 0.6 ~ 0.9 0.03 0.1 - делот остатокот

  6262 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6262 алуминиумска легура 0,15 ~ 0,4 0,4 ~ 0,8 0,7 0.15 0.8 ~ 1.2 0,04 ~ 0,14 0.25 0.15 делот остатокот

  6351 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6351 алуминиумска легура 0,7 ~ 1,3 0.5 0.1 0,4 ~ 0,8 0,4 ~ 0,8 - 0.2 0.2 делот остатокот

  6463 алуминиумска легура Плоча

  легура Големи легирање елемент (масата) (%)
  Си Фе Cu Mn mg Cr Zn Ti Ал
  6463 алуминиумска легура 0.2 ~ 0.6 0.15 0.2 0.05 0,45 ~ 0,9 - - - делот остатокот

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !